logo školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA
A. B. Svojsíka, Lety

Motto:
"Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit,
ale hvězda, kterou je třeba rozzářit."

Podivuhodné stavby Jana Kotěry ve Středních Čechách

Od zámků přes dělnickou kolonii aneb podivuhodné stavby Jana Kotěry ve Středních Čechách

Ne náhodou si kulturní veřejnost připomněla v prosinci loňského roku 150 let od narození jednoho z nejvýznamnějších českých architektů přelomu 19. a 20. století – významného pedagoga i člověka citlivého k problémům doby – Jana Kotěry. Za architektonickými skvosty, na kterých se podepsala jeho ruka, je možné vyrazit třeba do Ratboře na Kolínsku, Roztok a Černošic na Praze-západ, Králova Dvora u Berouna i k Sedlčanům v příbramském okrese. Právě náš region chrání několik jeho významných děl, s nimiž se prostřednictví zasvěceného výkladu lektorky NG v Praze Mgr. Moniky Sybolové seznámíme ve čtvrtek 14.dubna v 17:00 hod. v jídelně základní školy v Letech. Zveme opět na živou besedu všechny příznivce Letovské akademie.