logo školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA
A. B. Svojsíka, Lety

Motto:
"Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit,
ale hvězda, kterou je třeba rozzářit."

Autorské čtení a beseda s tvůrcem knihy Výherce

Datum: 7. 9. 2023
Čas: 18:00
Místo konání: ZŠ Lety

Autor: Oldřich Burda

Dlouhá léta Letovák Olda Burda je profesí rozhlasový a televizní moderátor. Osmnáct let uváděl na televizních obrazovkách losování loterijních her společnosti Sazka. Mohl tedy popustit uzdu své fantazii a vytvořit příběh, který nás zavádí do prostředí střeženého podobně jako státní pokladnice. Dnes se s ním můžete setkávat na vlnách Českého rozhlasu, na stanici Radio Praha a ve čtvrtek

7. září v 18 hod. i v naší školní jídelně ZŠ Lety, kde nám poví více o tom

  • Jaké to je, psát knihu? Co jej k tomu vedlo?
  • Jak se mu pracovalo s inspirací z vlastního profesního života?
  • Na co si musel dát pozor?
  • Jaký je denní rytmus spisovatele?
  • Co je pro něj při psaní knih důležité?
  • Je podobnost s knižními postavami čistě náhodná?
  • Další zajímavosti ze světa knih, loterie, a hlavně života samého…

Neuvěřitelný příběh o jedné absurdní náhodě a nečekaném štěstí

Rozdává peníze plnými hrstmi, miliony denně, střeží ho stovky tisíc očí – sedmnáct let v bezchybném, prakticky neprůstřelném systému. Pavel, muž známý z televizních obrazovek jako moderátor losování největší loterie v zemi. Vzorný manžel a otec, příležitostný diskžokej a vášnivý rybář, jemuž nedělá problém rozdělit se u řeky s bezdomovcem o svačinu. Jackpot závratně stoupá a celková cifra se blíží půl miliardě. Celonárodní šílenství vrcholí a vsadit si chtějí i ti, kteří nikdy žádnou sázenku nepodávali. Sázejí i zaměstnanci firmy Loterie, sází i Pavel. Říkají si, kdybychom vyhráli, nikdo by nám neuvěřil, že je to poctivé. Jenže náhoda si umí pořádně zašpásovat. Román Výherce nabízí unikátní pohled do zákulisí televizního losování oblíbené české loterie a s humorem a nadsázkou vypráví příběh o tom, že peníze mohou štěstí přinést pouze v případě, když člověk není opojený jejich leskem a zná jejich skutečnou cenu…