logo školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA
A. B. Svojsíka, Lety

Motto:
"Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit,
ale hvězda, kterou je třeba rozzářit."

Beseda o spisovatelce Ludmile Vaňkové

Datum: 31. 3. 2022
Čas: 17:00
Místo konání: Školní jídelna

Březnové beseda Letovské akademie připomene život a dílo oblíbené spisovatelky Ludmily Vaňkové z Řevnic, která 3. února 2022 uzavřela poslední stránku svého života. Hosty vzpomínkové akce se čtením z jejích románů bude paní Veronika Baštová, majitelka nakladatelství Šulc a Švarc, jež vydalo převážnou část jejích knih a redaktor Jiří Korejčík, který s ní na knihách úzce spolupracoval.

Král železný – král zlatý, Zlá léta, Žebrák se stříbrnou holí, Od trůnu dál či Cval rytířských koní – názvy knih, které slibně naznačují dramatický děj vypjatých okamžiků našich dějin. Při čtení těchto příběhů dávných časů nás jejich autorka, spisovatelka Ludmila Vaňková, nikdy nezklamala. Snad každý, kdo má rád historii, zařadil do své knihovny některou z více než třiceti knih této autorky, u nás jedné z nejznámějších.

Připomeneme si její nelehký život i vytrvalost, která ji spolu s úžasným talentem umožnila v pozdním věku stát mezi českými nejvýznamnějšími spisovateli na předních příčkách oblíbenosti. Připomeneme si i její rozsáhlé dílo v rozpětí od historie středověku po kvalitní sci-fi romány.

Srdečně zveme na toto výjimečné setkání ve čtvrtek 31. března 2022 od 17:00 hod. v jídelně nové ZŠ v Letech.

Marie Holečková