logo školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA
A. B. Svojsíka, Lety

Motto:
"Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit,
ale hvězda, kterou je třeba rozzářit."

Cesta ke slávě malíře Františka Kupky

Datum: 19. 1. 2023
Čas: 18:00
Místo konání: školní jídelna ZŠ Lety

Pokračujeme v poutavém vyprávění oblíbené lektorky Národní galerie v Praze, Moniky Švec Sybolové věnované českému umělci, který patřil k předním zakladatelům abstraktního umění. V bohaté fotodokumentaci nás lektorka srozumitelně a zajímavě vede k chápání podivuhodného díla tohoto světem uznávaného umělce, jehož obrazy se v současnosti na zahraničních aukcích pohybují v miliónech EUR.   

Odhalme společně jeho cestu od prvního abstraktního obrazu po zkoumání tvarů a barev až po jeho velký vliv na francouzské umění po 2. světové válce.