logo školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA
A. B. Svojsíka, Lety

Motto:
"Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit,
ale hvězda, kterou je třeba rozzářit."

Letovská Akademie – Beseda s prof. Jaroslavem Čechurou

Datum: 20. 4. 2023
Čas: 18:00
Místo konání: ZŠ Lety - Jídelna

Ženy a milenky českých králů a Královny a kněžny české

v živém vyprávění prof. Jaroslava Čechury

20. dubna od 18 hod, školní jídelna ZŠ Lety

Dvě knihy významného českého historika a spisovatele prof. Jaroslava Čechury přibližují osobnosti královen a kněžen, které v historii našeho národa výrazně ovlivnily chod českých dějin. Téma je kupodivu aktuální, neboť nabízí i intimní pohledy do života dávno minulých osobností, které se kupodivu mnohdy podobají i osudům dnešních žen.

Jedinečné příběhy, bohaté barvitými a mnohdy vzrušujícími pohledy na málo známá místa i osudy vlivných žen naší minulosti, v zasvěceném vyprávění našeho vzácného hosta profesora Jaroslava Čechury v cyklu besed Letovské akademie, vás čekají ve čtvrtek 20. dubna v 18 hod ve školní jídelně ZŠ Lety.