logo školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA
A. B. Svojsíka, Lety

Motto:
"Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit,
ale hvězda, kterou je třeba rozzářit."

Poutní místa Česka s Michalem Bařinkou

Datum: 4. 4. 2024
Čas: 18:00
Místo konání: ZŠ Lety - jídelna

Poutní místa nejsou jen na slavné Svatojakubské cestě. Michal Bařinka, vzděláním církevní historik, vás srdečně zve na besedu věnovanou poutním místům Česka inspirovanou jeho novou publikací. Od roku 2018 navštívil na 200 poutních míst naší vlasti, založil aktivní facebookovou skupinu @poutnimistaceska a vydal první díl třísvazkového průvodce po poutních místech Česka. U každého uvádí jeho zakladatelskou legendu, stručnou historii včetně popisu jeho současného stavu, aktuální fotografie exteriéru a unikátní záběry interiéru příslušné svatyně. V knize vysvětluje také místní zajímavosti a kuriozity, které návštěvník bez odborného vzdělání běžně nezjistí či sám nerozpozná. Navštivte díky jeho poutavému vyprávění naše velkolepé chrámy s jejich podivuhodnými legendami.