logo školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA
A. B. Svojsíka, Lety

Motto:
"Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit,
ale hvězda, kterou je třeba rozzářit."

Halloweenské učení

V pondělí 31. 10. se všichni v naší škole proměnili v halloweenská strašidla. A to včetně vyučujících, asistentek a dokonce i paní hospodářky. Hned ráno vznikly čtveřice, které byly složeny z dětí ze všech tříd školy. Každá čtveřice měla chvíli na to, aby se seznámila, aby se členové o sobě něco dozvěděli – a nacvičili si představení skupiny a skupinový pokřik. Po prezentaci všech čtveřic začalo jejich střídání na třech stanovištích. Jedna dílna byla výtvarná, kde si děti tvořili strašidelné výrobky (ducha, pavouka a netopýra), které se stanou součástí skupinového obrazu celé školy. Druhá dílna byla dramatická. Děti si zde vyzkoušely proměnu ve věc, zvíře i osobu a zahrály si halloweenský příběh o Jackovi a ďáblovi. Třetí stanoviště pak bylo strašidelnou stezkou, která vedla po celé škole. Děti zde plnily různé úkoly, při kterých se dozvídaly spoustu zajímavostí z halloweenských tradic – a zároveň luštily šifru. Závěrem dopoledne pak bylo setkání celé školy, při kterém došlo ke společné reflexi. Děti byly nadšené – a potvrdily, že se jim akce moc líbila. Paní učitelky zase pochválily všechny děti za to, jak hezky spolupracovaly. Školou se celé dopoledne nesl smích, zapálení pro věc a příjemná atmosféra společného poznávání. Všichni se moc těšíme na další akci, která nás přiblíží zase kousek blíže naší vizi – mít školu, kde nám všem bude příjemně…