logo školy

ZÁKLADNÍ ŠKOLA
A MATEŘSKÁ ŠKOLA
A. B. Svojsíka, Lety

Motto:
"Dítě není nádoba, kterou je třeba naplnit,
ale hvězda, kterou je třeba rozzářit."

Český malíř Josef Mánes

Datum: 2. 3. 2023
Čas: 18:00
Místo konání: Jídelna ZŠ Lety

Umění, které čerpá ze zdrojů české duše podle Moniky Švec Sybolové 

2.března od 18 hod. školní jídelna ZŠ Lety 

Letos uplyne 150 let od narození jednoho z nejvýznamnějších českých malířů a grafiků Josefa Mánese. Jeho tvorba patří ke špičce zakladatelů vysoce kvalitní české romantické malby, vycházející z hlubokých tradic národní lidové tvorby.  

Naše průvodkyně jeho nejlepšími díly, Mgr. Monika Švec Sybolová, edukátorka Národní galerie Praha, nás seznámí i s jeho méně známými díly a jejich skrytou symbolikou.  Dozvíme se mnohé i o jeho životních peripetiích umělce, žijícího na pokraji chudoby a o osudech jeho obrazů, které jsou v současnosti na aukcích vysoce ceněna až desetimiliónovými částkami.   

www.obec-lety.cz